Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Dorostenky jely do Jihlavy na předkolo play-off

Výsledkový servis

Druhý dubnový víkend se uskutečnilo v rámci celé České republiky předkolo play-off dorostenek, naše holky si vybojovaly právo zúčastnit se ho a tak se jednoho sobotního rána naložil klubový autobus a jelo se. Soupeřem nám byl tým, který vyhrál Jihočesko-Vysočinskou skupinu - FbŠ Jihlava.

Úvod prvního zápasu byl pro holky z Jihlavy možná lehký šok, než se vzpamatovaly, prohrávaly o dvě branky a lvice měly i několik dalších šancí, tentokráte už bez patřičného efektu, naopak na důrazu přidávala Jihlava, ale dlouho narážela na výbornou brankářku IBKáčka, která v průběhu celého střetnutí přiváděla jihlavské střelkyně k šílenství. Kolem půlky zápasu se nakonec jihlavské hráčky dočkaly, na schovanou a plavající střelu, neměla Špačková nárok. FbŠ vstřelená branka povzbudila a většinu zbývající části zápasu se hrálo na polovině IBK, zazvonila i tyčky naší branky, ale ve druhé části se skóre již neměnilo. Do třetí třetiny vstoupila Jihlava tlakem a zkoušela střelbu ze všech pozic, nakonec se Brossové podařilo hradeckou brankářku překvapit a bylo srovnáno, o další dvě minuty přetlačila Seevaldová vše, co jí stálo v cestě a otočila vývoj zápasu,když k tomu přičteme několik neúspěšných brejků, po velkém boji podlehl Hradec FbŠ 2:3 a Jihlava měla první bod.

Po hodinové pauze se šlo do odvety a v ní už nebylo pochyb o tom, kdo pojede na květnové mistroství. Jihlava nastoupila do zápasu drtivým tlakem, nenechávala našim hráčkám téměř žádný prostor pro pohyb, kombinaci a díky pozorné obraně, ani prostor pro brejky. Podobně jako ve třetí třetině minulého zápasu, pálily hráčky z Jihlavy ze všech pozic, když k tomu přičteme početní převahu našeho soupeře a viditelnou únavu lvic, nebylo moc o co hrát. V celkovám součtu, výsledek odpovídá dění na hřišti (byť je možná krutý).

IBK Hradec Králové - FbŠ Jihlava 2:3, FbŠ Jihlava - IBK Hradec Králové 8:0, stav série 2:0

Tímto dvojzápasem skončila holkám sezóna, děkujeme jim za reprezentaci oddílu a těšíme se na další seźonu.