Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Týmu A skončila sezona, dorostenky pokračují

Výsledkový servis

Říká se, že to nejlepší patří na konec, ale my tím začneme. Náš A-tým čekal v neděli výjezd od Prahy na třetí rozhodující zápas play-off proti Sokoli Královské Vinohrady. Jako již tradičně, úvodní část patřila Sokolkám, které si vypracovaly tříbrankový náskok. Ve druhé části pak předvedl Hradec úžasnou stíhací jízdu, na gól Buchalové ze třetí minuty ještě SKV zareagovalo, to bylo na dlouho všechno. V rozmezí následných jedenácti minut otočily naše holky zápas ze stavu 4:1 na 4:6 a do závěrečného dějství měly dvoubrankový náskok. V úvodu třetí části si vypracovalo SKV velký tlak, který po sérii nepřesností a vlastních chyb nakonec přetavilo ve snižovací gól. Jak se říká, nedáš-dostaneš, v následné přesilové hře měl Hradec minimálně dvě, tři 100% gólovky. Promáchnutí Dunajčákové před prázdnou brankou hodně zamrzí, v polovině třetiny pak přišla další schovaná střela pod břevno a SKV vyrovnalo stav zápasu. Zbytek zápasu by se dal rozdělit do dvou polovin, ta první se nesla ve znamení tlaku IBKáčka, kdy se holky snažily strhnout vedení zpět na svou stranu, poslední asi tři minutky základní hrací doby pro změnu mohl rozhodnout náš soupeř. Ani jeden z týmů už branku nevstřelil a následovat tak muselo druhé prodloužení v sérii.

V prodloužení to vypadalo, že už docházejí síly. Chyběl tomu ten náboj předchozích dějství, každopádně stále se hrál extraligový florbal. Nebezpečné situace byly k vidění na obou stranách, perlily obě obrany i brankářky. Snad v tisíci procentní šanci byla Buchalová, která stála mezi brankářkou, brankou a měla tam tak půlmetru místo a stačilo jen zasunout kulatý nesmysl do branky, to se jí nepodařilo a podobně jako Labudová v první třetině do toho praštila moc a míček se vznesl kamsi k výšinám. Když už to vypadalo, že se oba týmy pomalu smiřují s penaltovým rozstřelem, na střed si naběhla Kutnarová a trefila to přesně, přes hráčky, opět nahoru a ani v tomto případě neměla Terka Tománková nárok. 7:6 pro domácí a IBKáčku končí sezóna.

Velká pochvala patří nejen hráčkám na hřišti, ale i všem okolo týmu a hlavně fanouškům. Na zápase bylo přítomno zhruba 140 diváků, z toho tak šedesátka byla hradecká, IBK tak mělo naprosto úžasnou podporu, kdy náš kotel nezavřel klapačku snad celý zápas a závěrečné skandování spolu s holkama bylo pověstnou třešničkou na dortu. Navzdory prohře, je vidět, že jsme TÝM a to se počítá!

Sokol Královské Vinohrady – IBK Hradec Králové A – 7:6pp, stav série 2:1

V sobotu čekal poslední turnaj dorostenky, které pro cestu do Hostinného využily klubového autobusu. První zápas se hrál již od osmi hodin, což s sebou neslo vstávání ještě za tmy, ale to holkám asi nečinilo potíže, neboť poměrně jasně přehrály druhý tým tabulky ze Skutče, po dvou brankách si připsal celý první útok (Kozlová, Hvězdová, Gocová), lichou branku si sama vybojovala a vstřelila Terka Rejmanová, celkové povedený zápas se zaslouženým vítězstvím.

O poznání těžší měl být druhý zápas s lídrem soutěže, týmem z Jablonného. Jedna věc jsou papírové předpoklady a druhá věc je, co se děje na hřišti. První třetina skončila vyrovnaným výsledek 1:1 a holky doplatily především na střelbu (a trošku štěstíčko, kdy některé zajímavé odrazy skončily mimo branku). Do druhé třetiny Jablonné vlétlo po hlavě a začalo hrát nepříjemný důrazný florbal, kdy zahušťovalo vlastní před brankový prostor, takže nebylo kam nahrát, ani kam střílet. V útoku pak napadalo naši rozehrávku, nebálo se zdvojovat i za naší brankou a zaslouženě strhlo vítězství na svojí stranu. Neodpustím si poznámku o promeškané příležitosti, třikrát obdržená branka v první půlminutě třetiny, nepřetavený tlak v první části, velká škoda, naše holky na to měly.

Žacléř TJ Spartak Vrchlabí – IBK HK 4:7, FBC TJ Jablonné n/O – IBK HK 5:3

Dorostenkám skončila tímto turnajem základní část, díky umístění na třetím místě tabulky je čeká předkolo play-off, které se odehraje 13. dubna na půdě FBŠ Jihlava (náš soupeř) ve sportovní hale Dolní Cerekev (u Jihlavy).

Poslední kategorií, která si užila zápasový víkend, byly elévky. Obě družstva našich nejmladších si vyrazila na výlet do Dobrušky, kde je čekal další zápasový kolotoč. Celkem se holky ukázaly v pěti zápasech, kdy si kromě Dobrušky a Hořic, zahrály i sami se sebou. Trenérky hodnotily turnaj jako úspěšný a holky chválily za nasazení a bojovnost, jen tak dál děvčata.

IBK HK BL – IBK HK ČL, IBK HK BL – FBC Dobruška, FBK Dračice Hořice – IBK HK ČL, FBK Dračice Hořice – IBK HK BL, IBK HK ČL – FBC Dobruška (BL – bílé lvice, ČL – černé lvice)