Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Zápasy o všechno

Výsledkový servis.

Další hrací týden se nesl ve znamení všechno nebo nic, v zápasech play-off se nám představil pouze ženský A tým a jak si vedl?

Tentokráte jsme začali již ve středu, kdy nás čekal třetí rozhodující zápas s Třincem, pro poraženého poslední zápas sezóny, pro výherce postup mezi čtyři nejlepší týmy ligy. Třinec začal tento zápas ve velkém stylu, ve čtvrté minutě šel do jednobrankového vedení, o čtyři minuty později proměnil přesilovou hru a bylo o dva góly. Někdy stačí málo a drama je na světě, o minutu později přišla přihrávka z ničeho a bylo to jen o jeden gól. Pokud pomineme jedno vyloučení na každé straně, tak do konce třetiny se už nic zajímavého nestalo, Třinec měl jednobrankový náskok, sebedůvěry na rozdávání a v úvodu druhé části dohrával přesilovou hru, chvilku na to si pak zahrál další, ale protože ani jednu z nich neproměnil udeřilo na druhé straně. Napřed se nechala vyloučit Buchalová, které se trest vůbec nelíbil a po návratu na hřiště srovnala skóre. To se pro změnu nelíbilo soupeři a Ossiko se na pár následující minut usídlilo na hradecké polovině ve snaze vzít si ztracené vedení zpět, v 39. minutě faulovala Dunajčáková v jasné gólové příležitosti a po krátké poradě rozhodčích bylo nařízeno trestné střílení, v něm byla úspěšnější domácí brankářka a do poslední části se šlo za stavu 2:2. Hned v první minutě závěrečného dějství šel Hradec do vedení, po krásné souhře Drahokoupilové a Miholové, druhá jmenovaná otáčí zápas a dostává IBK do vedení.  Tlak Třince narušila dvě vyloučení (úspěšně ubráněná), následoval i trest na straně domácích (rovněž úspěšně ubráněný). Po většinu třetí části už se Hradec snažil nic složitého nevymýšlet a hrát na jistotu, po jednom z dlouhých náhozů od vlastní branky přidala uklidňující čtvrtý gól Labudová, která minutu před koncem ještě utekla hostující obraně a střelou do prázdné určila definitivní podobu výsledku.

IBK Hradec Králové A - FBC Ossiko Třinec 5:2, celkový stav série 2:1

Postupem přes Třinec se domácí dostali mezi nejlepší čtyři týmy soutěže a zároveň je čekala velká neznámá v podobě Sokolu Královské Vinohrady, vítěze západní skupiny 1. ligy žen.

První zápas se odehrál v sobotu na půdě SKV, které muselo využít SH na Jižní Městě, namísto své domácí. Žádné opatrné oťukávání ze strany bývalého extraligového celku nebylo, Vinohrady na nás vlítly hned od začátku a lehce s respektem hrající IBKáčko školily z jednoduchosti kombinace, náhozů za obranu a tak všelijak podobně. Ve třetí minutě to bylo jedna nula pro domácí, do konce první třetiny dokonce 3:0, když SKV proměnilo ve druhé části další přesilovku a vedlo o čtyři branky, asi málokdo čekal drama a fanoušci na tribuně byli na ručník. V polovině zápasu proměnil přesilovou hru i Hradec, krátce na to měl další, leč nevyužitou, aby hned po ní snížil na rozdíl dvou branek a najednou bylo o co hrát. Naše holky začaly konečně hrát florbal a přestaly soupeře šetřit, zatímco domácí hráčky zřejmě znervózněly, obzvláště, když sedmdesát pět vteřin před koncem třetny snížila Labudová na rozdíl jediné branky. Úžasnost druhé třetiny zkazil jen gól do hradecké sítě osm vteřin před jejím koncem, no a? Kotel už si víru ve výhru vzít nedal a holky na hřišti tomu snad věřily také. Naše hráčky byly povzbuzovány z tribuny, z lavičky a také z branky, hned v úvodu závěrečné třetiny předvedla několik skvělých zákroků Tománková a držela tak naděje Hradce nad vodou. Ve třetí třetině se prosadily oba hradecké elitní útoky a srovnaly stav zápasu na 5:5, pár vteřin před koncem ještě Sába promáchla před prázdnou brankou a hrálo se první prodloužení obou týmů v play-off. V něm byl aktivnější a nebezpečnější Hradec a zaslouženě šel po přesné střele Dunajčákové do vedení 1:0 na zápasy.

Druhý zápas se hrál v neděli v Kuklenách a protože jsou naše holky nepoučitelné a jeden bleskový úvod Vinohrad jim nestačil, předvedlo SKV tentokráte ještě lepší. Do konce první třetiny si vypracovalo čtyřbrankový náskok, v půlce druhé třetiny přidalo pátý gól a to už bylo hodně. Oproti sobotnímu zápasu vyměnilo SKV také brankářku a právě ta dělala našim útočnicím velké problémy. Do konce druhé třetiny sice domácí snížily na na rozdíl tří branek, ale v poslední části vinohradská Vyrobíková zamkla branku a veškeré střelecké pokusy (za vydatné pomoci obrany) pochytala. Hradec sice tlačil, většinu času se hrálo na polovině soupeře, ale kouzlo nové brankářky fungovalo a Vinohrady vyrovnaly sérii a vybojovaly si třetí rozhodující zápas.

Sokol Královské Vinohrady - IBK Hradec Králové A 5:6 pp, IBK Hradec Králové - Sokol Královské Vinohrady 2:5, stav série 1:1