Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Veleúspěšný víkend

Výsledkový servis

Florbalová sezona pomalu, ale jistě kráčí ke svému konci a i proto čekalo starší žákyně již předposlední kolo, které se navíc odehrálo na domácí půdě. Holky se doma chtěly předvést a hlavně se chtěly vrátit na první místo tabulky. Rozhodující pro to byl hned první ranní zápas s Vysokým Mýtem. Tentokráte měl děj utkání opačný průběh než minule. Děvčata si hned od úvodu šla za svým a vypracovala si dostatečný náskok, který soupeřky už nestáhly. Předvádění se holkám šlo i v obou dalších zápasech, neboť od úvodu střílely branky převážně ony a soupeřky pouze korigovaly. Celkově povedený turnaj a trojice vítězství.

IBK HK – FTC Vysoké Mýto 7:6, IBK HK – HAGA Girls Pardubice 10:2, FBC TJ Jablonné n/O – IBK HK 2:12

Ve stejný čas jako starší žákyně zahájily svůj domácí turnaj i dorostenky, posílené navíc i o hráčky hrající již za juniorku. Možná i díky plné sestavě a možná díky tomu, že to holkám prostě šlape, si v přímém souboji o třetí místo tabulky vyšláply na Jaroměř. K dobru máme i čisté konto Míšy Pokorné v brance a čtyřgólovou střelkyni v podobě Týny Gocové, dvakrát palec nahoru.

Druhý zápas s Hostinným (kam jedeme na konci března) byl o poznání divočejší. Každý z týmů vyhrál jednu třetinu shodným poměrem (3:2, resp. 2:3) a rozhodnutí muselo padnout ve třetí třetině. V ní byl úspěšnější lví tým, který přidal další dvě branky a i dorostenky zakončily domácí turnaj plným bodovým ziskem. Týna Gocová si připsala druhý Hattrick turnaje, gratulujeme.

IBK HK – TJ Sokol Jaroměř 4:0, FBK Kobra Tatran Hostinné – IBK HK 5:7

Další, kdo se představil, byl náš B-tým žen. I k němu si odskočilo pár děvčat z juniorky a na hře to bylo vidět. V prvním zápase to ještě nedopadlo, Předměřice jsou nebezpečný tým, obzvláště ve své hale. Naše ženy sice měly první a poslední slovo, ale v průběhu zápasu byly ukecanější domácí a připsaly si své tři body. Druhé utkání se neslo v podobném duchu jako zápasy žákyň, holky do toho šláply a s chutí si zastřílely, hattrick si připsala Káťa Klapková, gratulujeme.

IBK HK B – FbC Sokol Předměřice n/L 2:5, SK Spartak Slatiňany – IBK HK B 2:10

A to nejlepší nakonec, že? Minulým kolem skončila A-týmu základní část a tento víkend je čekalo první kolo Play-off, jak jsme minulý týden zmínili, čekal je dvojzápas se Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. V posledním vzájemném ligovém zápase se Světlá ukázala jako houževnatý soupeř, který zradila střelba, čili se dala očekávat tuhá bitva.

Hradec šel sice v první třetině poměrně rychle do vedení a opticky měl daleko více ze hry, ale na druhou stranu Světlá si nenechávala nic líbit a po jednom z brejků snížila a těsně před polovinou zápasu v přesilové hře i vyrovnala. Ještě do konce třetiny si IBK vzalo náskok zpět. Uklidňující gól padl cca deset minut před koncem. Naštěstí pro nás se historie neptá, jak ten zápas vypadal, důležitý je první bod, ale dřelo to. Druhý zápas vypadal o poznání lépe, v první třetině si Hradec vypracoval vcelku pohodový čtyřbrankový náskok, a byť se Světlá ještě dostala na dostřel, tentokráte naše holky dramatizaci nepřipustily a náskok si pohlídaly. Další hattrick víkendu si připsala Sabina Labudová.

IBK HK A - Sklo Bohemia Světlá n. Sázavou 4:2, Sklo Bohemia Světlá n. Sázavou – IBK HK A 2:6, stav série 2:0 pro IBK

Hradec postupuje do dalšího kola. V něm se střetneme s týmem Třince. První zápas je na programu od 15:00 v Kuklenách, odveta je na programu v neděli na půdě soupeře, případný třetí zápas pak v týdnu. Pro aktuální info sledujte náš web a facebook.