Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ženy první místo ztrácí, žákyně se na něj naopak vrací

Výsledkový servis

Další herní víkend začal výletem starších žákyň do Pardubic, tam jely holky s jasným cílem, vyhrát všechny zápasy a vrátit se zpět na první místo tabulky a od začátku turnaje si šly za svým. Hned první zápas byl pro návrat na první místo klíčový, děvčata se utkala s Vysokým Mýtem a začátek utkání patřil našemu soupeři, který si vypracoval tříbrankový náskok. Naše holky se však nenechaly zlomit a následným gólostrojem zápas otočily. Druhým utkáním bylo derby s Pardubicemi, ty naše děvčata pro změnu šetří a místo jasného vítězství, s nimi hrají vyrovnané partie, přesto však nakonec poměrně v pohodě vyhrály. V posledním zápase nás čekalo Jablonné nad Orlicí. Po vyrovnaném úvodu si holky do konce první půlky s chutí zastřílely a vypracovaly si rozhodující čtyřbrankový náskok. V poslední části padlo po jedné brance na každé straně, holky si tak dokráčely pro třetí vítězství v řadě a zaslouženě se vrátily do čela soutěže.

IBK HK – FTC Vysoké Mýto 9:8, HAGA Girls Pardubice – IBK HK 4:9, IBK HK – FBC TJ Jablonné nad Orlicí 6:2

Na domácí palubovce v Kuklenách si zahrálo naše Béčko. V prvním zápase přivítalo tým Orlicka-Třebovska. V pohodovém utkání, kdy se nikdo nikam nehnal, se Hradec dostal dvakrát do vedení, ale O-T vždy našlo odpověď a nenechalo si naše hráčky odskočit o víc než o jednu branku, naopak ve třetí třetině samo odskočilo o dva góly a svůj náskok udrželo do konce zápasu. Ve druhém zápase nás čekal tým ze Slatiňan, kam zamíří naše béčko na výlet příští víkend. Úvod zápasu byl dost podobný prvnímu utkání, jen se tentokráte hrálo vyrovnaně až do stavu 3:3, kdy dvakrát musel dotahovat Hradec. Ten v závěru druhé půle zabral a vypracoval si tříbrankový náskok, který udržel i skrz třetí třetinu, tentokráte bralo naše béčko všechny body.

FBK Orlicko-Třebovsko – IBK HK B 4:2, IBK HK B – SK Spartak Slatiňany 6:3

Ženy A čekal náročný dvojzápas s týmy ze Vsetína a Třince, obě výjezdní utkání byla velmi náročná a holky se pěkně zapotily, aby přivezly body. Podobně to vypadalo i v prvním zápase. Hradec hned v úvodu ustál oslabení, aby následně sám neproměnil přesilovku. Krátce po ní už IBK ale do vedení šlo, leč během minuty bylo srovnáno. Do konce třetiny přidal domácí tým na důrazu a odskočil si do dvoubrankového náskoku. Úvod druhé třetiny patřil hostujícímu celku, který nejprve snížil a do poloviny zápasu stihl vyrovnat. I přes množství šancí na obou stranách bylo po druhé části srovnáno a třetí třetina mohla rozhodnout o všem. V ní se blýskl Vsetín rychlým gólem, čímž naše holky akorát naštval. Za necelou minutu bylo srovnáno a za dalších dvacet vteřin už Hradec zase vedl, po dalších dvou minutách už o dvě branky, což se ukázalo jako rozhodující. Vsetín proměnil deset minut před koncem zápasu přesilovou hru a dostal se na dostřel. Naštěstí pro domácí ,holky se ubránily, i když to bylo o nervy, klasika.

Druhý zápas už byl o poznání těžší. Třinec nám měl co oplácet a při pohledu na hostující hráčky při rozcvičce si asi i věřil. A oprávněně. Úvod zápasu patřil jednoznačně našemu soupeři, první gól, dvě proměněné přesilovky. Do šaten šel Třinec s tříbrankovým náskokem. Do druhé části nastoupilo trošku jiné IBK, než bylo v té první. Lvice přidaly na důrazu, na střelbě, ale naneštěstí jsme akorát rozchytali soupeřovic brankářku, byť občas asi sama nevěděla, jak to chytla. Třetí třetina byla podobné té první, hostující tým byl zase u všeho dříve a hlavně střílel góly a zaslouženě si došel pro tři body. Naše holky makaly celých šedesát minut, snažily se, ale Třinec na nás byl dobře připravený a hlavně měl lepší mušku a to je to, co se počítá.

IBK HK A – Florbal Vsetín 6:5, IBK HK A – FBC Ossiko Třinec 3:7