Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Od elévek po juniorky

Výsledkový servis

V sobotu vyrazily naše nejmladší naděje na výlet do Jičína. V prvním zápase holky zřejmě ještě spaly a chvilku jim trvalo, než se rozkoukaly, do té doby si Dračice z Hořic dělaly na hřišti téměř, co chtěly. A protože jedna lekce stačí, do dalších utkání vtrhly lvice s plnou vervou a pro změnu si na hřišti dělaly, co si zamanuly naše hráčky. Pokud by se to mělo shrnout, jedna prohra, dvě výhry a velké pochvala od trenérek za bojovnost.

FBK Dračice Hořice – IBK HK BL, FBK Jičín – IBK HK BL, IBK HK BL – FBC Dobruška, (BL – bílé lvice)

Opačným směrem týž den vyrazily Dorostenky. Ty čekal další turnaj v Rokytnici v Orlických horách. Holkám to konečně začíná šlapat, v prvním zápase si poradily s týmem ze Žacléře, který přehrály poměrně jednoznačně 4:1, v druhém utkání s Tatranem Hostinné, který byl zároveň přímým soubojem o čtvrté místo tabulky, byla rovněž naše děvčat úspěšnější. V prvních dvou třetinách si vypracovala tříbrankový náskok, který naše soupeřky sice stáhly, ale kýženého vyrovnání se už nedočkaly.

Žacléř TJ Spartak Vrchlabí – IBK HK 1:4, FBK Kobra Tatran Hostinné – IBK HK 2:3

Posledním představivším se družstvem byly naše juniorky. Velké množství akcí v pražských halách způsobilo přesunutí zápasu s Ivanti Tigers na páteční podvečer. Utkání začalo lehce opatrným a rozpačitým výkonem z obou stran, ale byl to domácí tým, který se po chybách Hradce radoval z prvního gólu a i z vyhrané první třetiny. Zatímco Tygřice se snažily hrát aktivně od začátku zápasu, naše holky se pořádně osmělily až po třicáté minutě zápasu, kdy konečně začaly hrát florbal a tvrdit hru. Po zbytek druhé třetiny byly lepším týmem, bohužel pro ně si toto zlepšení nepřenesly do poslední části hry, kde už domácí pouze potvrdily svůj náskok a poměrně v pohodě si dokráčely pro vítězství. Naše holky si nechaly v průběhu zápasu až moc snadno dát příliš gólů a to se těžko dohání.

V neděli po obědě čekal holky druhý zápas s Bohemkou, která je na tom ještě o něco málo hůře než my. Kdo však viděl začátek zápasu, tak nevěřil tomu, že spolu bojují dva poslední celky soutěže. Na palubovce byl vidět opravdu extraligový florbal, kdy oba týmy hrály s vysokým nasazením. Po pohledné první třetině působily zbylé dvě lehce ospalejším dojmem. Bohemka byla od druhé třetiny aktivnější a důraznější a za vítězstvím šla o něco více, než naše Lvice. Holky sice bojovaly až do konce zápasu ze všech sil, ale Bohemka chtěla přeci jen o trošičku více a v celkovém součtu zaslouženě vyhrála. I tady patří palec nahoru za bojovnost, kdyby hrály oba celky, tak jak v první třetině, tak určitě nejsou na chvostu tabulky, ale v jejím klidném středu