Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Juniorky přivítaly Tatran, ostatní týmy hrály venku

Výsledkový servis

Tentokráte jsme začali s florbalem již v pátek večer. Dohrávku 19. kola s pražským Tatranem měl na programu tým juniorek. Naše holky si na Tatran věří a zatím snad ve všech vzájemných zápasech mu nepříjemně zatápěly. Tak to vypadlo i na začátku tohoto zápasu, hned na začátku nasadila obě družstva vysoké tempo a držely ho, co to jde. Za zmínku stojí moment druhé třetiny, kdy IBK vstřelilo branku, leč míček se odrazil od vnitřní tyčky, což rozhodčí nezaregistrovali. V rámci Fair-Play nechaly hráčky Tatranu naše holky skórovat a snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel pro nás, to bylo ze strany hradeckých vše. Ještě závěr druhé třetiny byl poměrně vyrovnaný, ale v té třetí se tatranky utrhly a nasázely našim holkám celých sedm branek.

IBK HK – PSN Tatran Střešovice 2:12

Hradecká noční můra letošní sezóny nese jméno FBC Dobruška. Tentokrát jsme se s utkali v náchodské hale a to letos již potřetí a i tentokráte patřil úvod orlickohorskému týmu. Výborný pohyb a vysoký důraz činil našim hráčkám velké problémy a po první třetině náš soupeř zaslouženě vedl. V druhé části přeřadil hradecký tým na vyšší rychlost a zaslouženě zmíněnou periodu vyhrál. Do poslední třetiny šlo IBKáčko s jednobrankovým mankem. Na otočení zápasu stačilo holkám patnáct sekund, od té dob to byla přetahovaná. Hradec otočil, Dobruška otočila. Hradec zachraňoval první bod proti Dobrušce vteřinu před koncem, kdy Léňa Řezníčková nechytatelnou peckou poslala zápas do prodloužení. V něm byly lvice sice lepším a aktivnějším týmem, ale branku nevstřelily, rozhodnout tak musela nájezdová loterie. Tu vyhrál domácí tým v poměru 2:1 a připsal si tak druhý bonusový bod.

Nedělní program patřil Rtyni v Podkrkonoší. V dopoledních hodinách se zde odehrál turnaj mladších žákyň, naše holky lítaly po hřišti jak splašené a bojovaly ze všech sil. Z trojlístku utkání vyhrála dvě a padla jen jedinkrát, s Dobruškou.

Odpoledne zde odehrál svůj mač A tým žen, úvod zápasu opět patřil soupeři a podobně jako v sobotu, vedl domácí tým po první třetině o dvě branky. Tentokráte trvalo vyrovnání celých 33 vteřiny a zápas lvice otočily až brankou v přesilové hře a od té doby si šly za svým. Rtyně v sobotu přehrála Vysoké Mýto a povzbuzena výhrou bojovala do konce zápasu, ve třetí třetině byla i místy lepší, ale IBK si zápas a tři body už zkušeně pohlídalo.

IBK HK mlž. – FBC Dobruška, FBK Jičín – IBK HK mlž., IBK HK mlž. – Orel Rtyně v Podkrkonoší

FBC Dobruška – IBK HK A 7:6 pn, Orel Rtyně v Podkrkonoší - IBK HK A 4:9