Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Výjezd na Moravu

Výsledkový servis

Zatímco ženy a juniorky čekal víkend na Moravě, dorostenky si vyrazily do Skutče. V lehce mixované sestavě dorostenek a starších žákyň bohužel na body nedosáhly. V prvním zápase jsme vyzvali domácí tým FbC Skuteč a navzdory bojovnosti jsme prohráli 7:2. Druhý zápas byl o poznání těžší, Jablonné nad Orlicí patří v této kategorii k nejsilnějším družstvům a svojí převahu potvrdilo i v tomto zápase 12:0 pro holky z Orlických hor.

FbC Skuteč – IBK HK 7:2, IBK HK – FBC TJ Jablonné nad Orlicí 0:12

Poskočíme o kategorii výše, naše juniorka trávila víkend v Ostravě, kdy se v sobotu utkala s FbC Ostrava a v neděli s družstvem Vítkovic. Byť úvodní části patří u děvčat k tomu lepšímu, kdy drželi po první třetině v obou zápasech krok, s přibývajícím časem a zhoršenou koncentrací následovalo převelice branek v naší síti. Přestože máme dobrý tým, dobrou partu a umíme hrát florbal, v této kategorii se nám to pořád nějak nedaří prodat.

FbC Ostrava – IBK HK 8:1; 1. SC Tempish Vítkovice 13:1.

To A-tým vzal výlet moravsko-slezské pomezí hezky z gruntu. V sobotu se vyrazilo do Vsetína, kde se bojovalo nejen na hřišti, ale i v hledišti, díky fanklubu naší brankářky, zde mělo IBK chvílema téměř domácí prostředí. Ale zpátky na hřiště, kde se chvíli odehrával boj o každý míček, chvíli se pro změnu hrálo nahoru dolů. I dík otočení zápasu z 0:2 na 4:2 nakonec ze zápasu odešlo spokojenější IBKáčko po výhře 7:5.

V neděli dopoledne následoval přejezd do Třince (s přestávkou na oběd ve Frýdku-Místku). První třetina působila dojmem, že naše holky mají po jídle lehkou siestu a Třinec na hřišti kraloval a poměrně v pohodě si dokráčel nadvakrát pro tříbrankové vedení (4:1 a 5:2), jenže naše ženský jsou správné bojovnice, které jen tak něco je nezaskočí a hlavně zápas končí šedesátou minutou. Během druhé poloviny druhé třetiny otočily utkání a dostaly se do jednobrankového vedení (4 branky během deseti minut). Navzdory snaze Třince převrátit zápas zpět ve svůj prospěch, tentokráte holky dramatizaci nepřipustily a probojovaly se k výhře 8:5, palec nahoru za bojovnost.

Florbal Vsetín – IBK HK 5:7, FBC Ossiko Třinec – IBK HK 5:8