IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Poslední zápasy základní části juniorek

První liga juniorek má za sebou závěrečný dvojzápas základní části a kdo nepřišel, může litovat. V prvním zápase nás vyzval tým FbŠ Jihlava a bylo na co se dívat.  Od začátku zápasu se hrál florbal lehce stylem nahoru dolů, oba týmy chtěly před vyřazovacími boji své zápasy vyhrát. Do vedení šli díky proměněnému trestnému střílení hosté, ale dlouho si ho neužili. Souhra prvního útoku znamenala bleskové vyrovnání, po čtyřiceti vteřinách to bylo 1:1. Stejný stav svítil na tabuli i po skončení první třetiny. Ta druhá začala šokem pro hostující celek, v krásném čase 20:20 šel domácí tým do vedení. Lvice ve druhé třetině přebraly otěže zápasu a aktivním florbalem způsobovaly jihlavským hráčkám nemalé potíže. Po přihrávce na jeden dotek a nádherné střele z první přidal Hradec třetí gól. Leč bohužel pro nás na něj dokázala Jihlava s mírným odstupem zareagovat a do konce třetiny ještě vyrovnala. Poslední dějství začalo za stavu 3:3 a o změnu skóre se opět postaraly domácí hráčky a odskočily Jihlavě v celkovém součtu o dvě branky. A protože nejlepší odpovědí na obdržený gól je branku také vstřelit, v následujících vteřinách náš soupeř opět snížil, aby po dalších dvaceti sekundách vstřelil Hradec rozhodující šestý gól. Posledních zhruba deset minut se neslo ve znamení zvyšujícího se tlaku hostujícího celku, kdy se Jihlavě podařilo opět dostat na dostřel jedné branky, ale ani při hře v šesti se vyrovnání nedočkala. Naopak cca pět sekund před koncem mohla dostat poslední hřebíček do rakve z dlouhého výhozu naší brankářky. Leč z této situace gól dle pravidel nesmí padnout a navzdory úvahám nad tečí bránící hráčky, rozhodčí dotyk soupeřky s míčkem neuznali, tudíž si naše brankářka vstřelený gól do statistik nepřidá. To nic nemění na tom, že pro domácí tým to byl moment zápasu a naše gólmanka byla zaslouženě zvolena hráčkou utkání.

V posledním zápase jsme hostili tým K1 Židenice Brno, který jsme málem obrali o body už v prvním vzájemném zápase. Úvod zápasu patřil hostujícím hráčkám a napovídal tomu, že další body si Brno do tabulky připíše i tentokrát. Na našich děvčatech byla zřejmě znát únava z náročného sobotního zápasu a holky se rozjížděly velmi pomalu. Brno bylo od začátku aktivnější a spolupráce sester Jahodových zajistila vedoucí branku. Zhruba od půlky první třetiny se hra začala pomalu vyrovnávat, přesto se sourozenecká dvojice v dresu našeho soupeře zvládla do konce první třetiny ještě jednou prosadit. Tentokráte jim ale domácí tým nezůstal odpověď dlužen a po osmi vteřinách hry skóre snížil. Do druhé části nastoupilo domácí IBK poněkud živější a aktivnější a zaslouženě otočilo vývoj zápasu. Zhruba v polovině utkání padla vyrovnávací branka a jak Hradec tlačil, intervaly mezi vstřelenými góly se snižovaly. První a druhou branku dělilo dvanáct minut, mezi druhou a třetí nebyla rozteč ani pětiminutová. O dalších pět minut později to bylo 4:2 pro domácí a pátý gól padl po necelé půlminutě. Hradec ve druhé třetině otočil stav z utkání z 1:2 na 5:2 a měl našlápnuto k jasné výhře. Leč jasné výhry a klidné dohrání utkání není doménou královéhradeckých týmů. Ve třetí třetině zlepšilo Brno pohyb a přidalo na důrazu a po trestném střílení snížilo na rozdíl dvou branek. A zřejmě se rozhodlo, že zápas nezabalí. Podobně jako v předchozím zápase zareagoval Hradec na kontaktní gól hostujícího celku a vstřelil svoji šestou branku v utkání. Závěr zápasu patřil tlaku Brna, podařilo se mu snížit až na rozdíl jediné branky, ale kýženého vyrovnání se náš soupeř (i přes hru v šesti) nedočkal. A tým IBK Hradec Králové tak slavil druhou výhru v řadě a šestibodový víkend.

Oba zápasy skončily shodným skóre 6:5 a v obou holky ukázaly bojovnost a charakter, když dokázaly otočit vývoj utkání, udržet koncentraci po celý zápas a zaslouženě vyhrát. Tímto víkendem skončila základní část soutěže a začínají vyřazovací boje. V předkole play-off si nás vybral tým z Ostravy, tudíž nás v sobotu čeká výlet do Ostravy. Domácí odveta je na programu v neděli 4. března od 12:00 hodin ve sportovní hale v Jaroměři, přijďte podpořit náš tým v rozhodující fázi soutěže, kde se chyby neodpouští.