IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Výjezd juniorek za 17. a 18. kolem

Po čtrnáctidenní pauze následoval výlet až do dalekého Litvínova. V Litvínově jsme byli autobusem několikrát a vždy se IBK vracelo bez bodů, jak áčko, tak juniorky. Co další pokus? Úvod utkání připomínalo předchozí zápasy, možná až příliš snadno jsme pustili Litvínov do vedení, tentokráte nám nešly ani přesilovky (hádejte, kdo měl před zápasem lepší oslabení než IBK a díky komu bylo IBK ve statistikách druhé.). Holkám se nedala upřít snaha, ale nějak to podobně jako v předchozích zápasech nebylo ono a na rozdíl třeba od ostatních zápasů, se naše hra směrem ke třetí třetině tolik nezlepšovala a trošku postrádala tolik potřebnou jiskru a náboj.

Co nám chybělo v sobotu, to daly holky do zápasu v neděli. Naším soupeřem byl pražský Tatran Střešovice a od úvodu utkání se hrál rychlý běhavý florbal, ve kterém byl Tatran sice o něco lepší,
ale lvice mu nenechávaly nic zadarmo. Jediné, co by se dalo holkám trošku vytknout, byla střelba. Po první třetině vedly soupeřky ze Střešovic o jeden gól. Ve druhé třetině přidaly oba týmy na tempu
a Tatran i další dvě branky. A protože nejlepší odpovědí na obdrženou branku je vstřelit ji taky,
po padesáti vteřinách hry se trefil i Hradec. Těžko říci, jestli holky z Prahy lehce polevily, nebo se naše děvčata zdravě naštvala, každopádně do konce třetiny bylo vyrovnáno a třetí třetina mohla slibovat pěkné drama. Dva dvouminutové výpadky, čtyři branky v naší síti a bylo po dramatu. Pokud pomineme tyhle osudové čtyři minuty, předvedly holky v celém zápase vysoké nasazení a bojovnost, za kterou by si určitě alespoň bod zasloužily, leč nehraje se na bojovnost a nasazení ale na skóre a to bylo v poměru 8:3 proti nám.

Zlepšený výkon v posledním zápase by měl zároveň posloužit i jako pozvánka na následující domácí dvouzápas s ostravskými týmy. V sobotu hrajeme od 18:00 s týme 1. SC Tempish Vítkovice a v neděli po obědě od 15:00 hostíme FBC ČPP Bystroň Ostrava. Oba zápasy se odehrají ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem a všichni jste srdečně zváni.