Příští zápas

6. a 7. kolo juniorek

Juniorky na domácím hřišti

O dalším hracím víkendu nás čekal sobotní souboj s Litvínovem a nedělní s Tatranem.

Stalo se již dobrým zvykem, že začátky zápasů jsou ze strany hráček IBK velmi aktivní, snaží se zatlačit soupeře, střílet na bránu. Obdobným způsobem začal i sobotní zápas, holky se snažily hrát aktivně a dostat do vedení, Litvínov se snažil kontrovat a v sedmé minutě hry si připsal první branku, o dvacet vteřin později bylo vyrovnáno. Navzdory snaze Hradce o aktivní hru, si Litvínov otevřel do konce první třetiny střelnici a přidal další čtyři branky a na naše holky hodil docela solidní deku. V dalším pokračování utkání měl Litvínov mírně navrch a do konce zápasu přidal další čtyři branky, z toho jednu v oslabení, jednu v přesilovce. Holky se snažily jako správné lvice bojovat, napadat, udělat něco s výsledkem, ale tenhle zápas to prostě nešlo, poklona holkám za bojovnost.

V neděli nás čekal již několikátý soupeř z Prahy, tentokráte Tatran Střešovice. Po dvě třetiny se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Tatran se v první části zápasu dostal do vedení 2:0, do konce třetiny naše holky snížily a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Tatran. Ve druhé třetině pokračovala oboustranně aktivní a pohledná hra, hradeckým lvicím se podařilo otočit nepříznivé skóre z 1:2 na 3:2 pro Hradec. Bohužel pro nás zvládl Tatran vyrovnat, IBK pak ještě před koncem třetiny neproměnilo trestné střílení a do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu 3:3, tím pádem se dalo čekat drama. Bohužel pro IBK se nic dramatického nedělo, Tatran krutě trestal všechny chyby domácího týmu a navýšil počet vstřelených gólů až na magickou desítku. Výsledek zápasu 4:10 je pro domácí hráčky možná až příliš krutý, každopádně jsou naše juniorské naděje zápas od zápasu lepší a lepší.

Další pokračovaní ligových bojů se koná na půdě ostravských celků, držte nám palce.