Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

8. a 9. kolo juniorek

Výjezd na Morovau

Pokračování florbalové ligy juniorek zahnalo náš tým až do daleké Ostravy, v sobotním osmém kole jsme se utkali s lídrem tabulky týmem 1. SC TEMPISH Vítkovice, v neděli jsme byli hosty týmu FBC Ostrava.

Začátky některých zápasů juniorek jsou lehce jako z říše snů. Velmi rychle se náš tým dostal do vedení, bohužel pro nás, dokázal tým z Vítkovic ještě rychleji vyrovnat. Podobná situace se opakovala i o tři minuty později, Hradec šel do vedení, Vítkovice během čtyřiceti sekund vyrovnaly a o minutu později se dostaly do jednobrankového vedení. Tím skončila poměrně vyrovnaná první třetina, nebýt dvou našich zaváhání v před brankovém prostoru, mohl být veselejší náš tým. Druhou třetinu zahájil tým soupeře vstřelenou brankou a zlepšenou hrou, naše holky pokračovaly v lehké nekoncentraci a střelbou všude okolo branky soupeře. Stav zápasu po druhé třetině – 7:2 pro domácí. Třetí třetina pokračovala stejným způsobem jako druhá, Vítkovice tlačily a střílely góly, hráčky IBK hrozily z brejků, leč přidat další branku nám nebylo přáno. Po závěrečné siréně svítilo zaslouženě 10:2 pro domácí.

Do nedělního zápasu vstoupily holky zlepšeným výkonem, od páté minuty vedly 1:0 a snažily se hrát aktivně a hlavně důsledně bránit. Krátce po půlce třetiny Ostrava vyrovnala a v závěru první části přidala další dvě branky. Začátek druhé třetiny byl ve znamení mírného tlaku Hradce, kdy dokázal ohrozit branku domácích, ale udeřilo na opačné straně. Během tří minut vstřelily hráčky Vítkovic tři branky, což paradoxně vedlo i k našemu probuzení. Během dvou minut pro změnu dvě branky v ostravské brance, do konce třetiny ještě po jednom úspěchu na každé straně a do šaten se šlo za stavu 7:4 pro domácí. Brankové hody pokračovaly i v poslední části zápasu, kdy padlo celkem osm branek, většina ovšem opět do hradecké sítě. Celkové skóre vyznělo poměrem 13:6 pro domácí, poslední slovo ale měly v čase 59:59 proměněnou přesilovkou hradecké lvice.

Pozitivem jsou ubráněná oslabení, proměněné přesilovky, snaha bojovat až do konce a nic nevzdávat. Bohužel stále nás sráží chvilkové výpadky v koncentraci a hlavně nepřesná muška. Další zápasy hrajeme o druhém listopadovém víkendu, kdy nás v sobotu 11. listopadu hostí FbŠ Jihlava a v neděli brněnský K1 Florbal Židenice.