IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

3. kolo první ligy juniorek

Ve třetím kole 1. ligy juniorek jsme přivítali na palubovce SH Předměřice nad Labem týmIvanti TIGERS Jižní Město.Letošní sezóna prozatím ukazuje, že hrát se dá s každým a platilo to i tentokrát. Na začátku první třetiny se našim hráčkám dvakrát podařilo dostat se do vedení, dvakrát ale tygřice vyrovnaly a do konce první části si s chutí zastřílely, do šaten se šlo za stavu 6:2 pro hosty. Druhá třetina se řadila mezi ty části zápasů, které by se měly škrtat, IBK hrálo s hlavou dole, moc se nedařilo a Ivanti střílelo góly, celkem jich dalo pět. Stav po druhé třetině 11:2 pro hosty a jejich jasná převaha. Před třetí třetinou proběhla šatnou lehká bouře, ať holky zapomenou na skóre a jedou a pokud mají prohrát, tak se vztyčenou hlavou. Ve třetí třetině íbékáčko neskutečně zabralo a hrálo s Jižním Městem vyrovnanou partii, občas soupeře i přehrávaly a mít trošku víc přesnosti na hokejkách, mohly s výsledkem ještě trošku zahýbat. Jediný gól třetí třetiny vstřelil náš soupeř, při nácviku hry bez brankáře. Po závěrečné siréně svítilo na tabuli 2:12.

O týden později se pokračovalo v Kuklenách přeloženým zápasem s týmem z Mladé Boleslavi. Holky začaly zápas tlakem, k dispozici měly i přesilovou hru, ale k naší škodě se do vedení dostal soupeř – po první třetině 2:0 pro Boleslav. Druhá třetina pokračovala vysokým tempem, Hradec měl snahu tlačit, hrozit, ale góly padaly jen na naší straně hřiště. Dvakrát nepokrytá hráčka za brankou, dvakrát gól. Protiútok = gól. Do šaten se šlo za stavu 5:0 pro hosty. Třetí třetina pokračovala ve stejně vysokém tempu, jako skončila druhá a branku opět vstřelila Mladá Boleslav. Poslední slovo v zápase mělo ale domácí IBK, kdy minutu a půl před koncem upravily holky stav na 1:6 z pohledu domácích. Vstřelený gól vlil našim hráčkám krev do žil, ale na nějakou výraznější úpravu výsledku už bylo pozdě. Vyrovnaný zápas tak rozhodla zkušenost a jistota při hře s míčkem a hlavně přesnost střelby.

Další zápasy našich juniorek se odehrají již o následujícím víkendu, kdy v sobotu 14. října hrajeme od 15:00 hodin v Kuklenách a v neděli 15. října od 18:00 opět v Předměřicích nad Labem, všichni jste srdečně zváni.