IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Juniorky zahájily sezonu

Nová florbalová sezona začala a jako první do ní vstoupil tým juniorek. Obdobně jako loni i letos hrajeme nejvyšší celorepublikovou soutěž, jejíž první hrací víkend nás v sobotu poslal proti FbŠ Bohemians a v neděli proti Chodovu. A jak se holkám dařilo?

Do prvního zápasu vlétla děvčata po hlavě a už po padesáti vteřinách hry vstřelila první branku. Bohemce se sice podařilo během chvilky vyrovnat, ale v průběhu první třetiny tahala spíše za kratší konec. Hradci se podařilo díky aktivní hře odskočit do dvoubrankového vedení, nakonec se však do šaten šlo za vyrovnaného stavu 3:3. Ve druhé třetině se hra opticky vyrovnala a z pohledu diváka to byl nejspíše lehce nezáživný florbal, kdy se bojovalo o každý metr hřiště a hlavně nepadaly góly. Ke změně skóre došlo až ve třetí třetině, kdy zároveň gradoval i výkon obou týmů. Obě družstva chtěla urvat tři body, dvakrát se Hradec dostal do jednobrankového vedení, dvakrát dokázala Bohemka vyrovnat. Dobře trefená střela z otočky stanovila konečný výsledek na 6:5 pro domácí.

V neděli už to bylo o poznání těžší, dobře technicky i silově vybavený tým trestal v první třetině veškeré chyby, dobře napadal a hlavně přesněji střílel. Do šaten se tak šlo za stavu 5:0 pro domácí. Do druhé třetiny Hradec lehce zamíchal sestavou a změnil taktiku. Hráčky se držely více u sebe a neposkytovaly soupeřkám tolik prostoru, naopak se snažily hrozit z protiútoků. Ve druhé třetině padl pouze jediný gól a to do hradecké branky. Na začátku třetí třetiny se konečně trefil i Hradec Králové a vstřelil svoji první branku v zápase. Třetí třetina byla ze strany obou týmů lehce rozháraná, hrálo se nahoru dolů, Chodov nakonec přidal (i s notnou dávkou štěstí, kdy si naše gólmanka na míček tzv. sáhla) dva další góly. Výsledné skóre zápasu bylo 8:1 pro domácí.

První zápas byla přetahovaná o každý míček a hlavně příjemné překvapení pro fanoušky Hradce, děvčata se nebála útočit, napadat a k lepšímu výsledku nám chybělo jen trošku štěstí a více klidu v zakončení. Druhý zápas už byl mnohem těžší, Chodov hrál rychlý technický florbal, který nám ze začátku moc neseděl, a holky lehce nevěděly, co hrát. I přes nelichotivé nedělní skóre si hráčky obě utkání poctivě odmakaly, oba zápasy ukázaly, že hrát se dá s každým a pokud holky udrží nastavenou laťku a budou poctivě makat, čeká nás zajímavá sezóna.