Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

První turnaj starších žákyň za námi

Výsledkový servis

Svůj první turnaj mají za sebou naše starší žákyně. V Dobrušce se utkaly hned s trojicí týmů a jak se jim dařilo?

V prvním zápase se holky utkaly s medvědicemi ze Žacléře a po divoké přestřelce braly bod za remízu 6:6, hned v následujícím utkání jsme vyzvali domácí tým. A holky se rozhodně nešetřily a nešetřily ani trenéry. Neustále to bylo o gól o dva, napřed dotahoval Hradec, aby otočil zápas, v posledních minutách však domácí neskutečně zabrali a zlomili utkání ve svůj prospěch. Poslední zápas holek přinesl balzám na nervy hradeckých fanoušků i trenérů a hlavně přinesl kýžené tři body.

IBK Hradec Králové - TJ Baník Medvědi Žacléř 6:6, FBC Dobruška - IBK Hradec Králové 11:8, TJ Jablonné nad Orlicí - IBK Hradec Králové 0:16

To naše ženské čekal výlet o poznání delší než jen do Orlických hor, vyrazily si totiž až k polským hranicím, kde nás čekal sobotní zápas s Havířovem a nedělní s Třincem a jak to vypadalo?

Prvních pár minut na půdě nováčka soutěže se holky ještě trochu hledaly, přeci jen za sebou měly tří hodinovou cestu autobusem a po dobře zahrané standartní situaci, kdy nám přesnou střelou k tyči nedali domácí vůbec žádnou šanci, dokonce i prohrávali. Po pár minutách hry si hradecká hra začala sedat a holky začaly přebírat otěže zápasu. Ještě do konce první třetiny otočily skóre ve svůj prospěch, ve druhé části však přišlo mírné polevení v koncentraci a Havířov se dostal na dostřel. Zcela výjimečně naše děvčata možnou dramatizaci zápasu odmítla a poměrně v pohodě si konec utkání pohlídala a zaslouženě si připsala tři body.

Nedělní zápas s Třincem už byl o poznání náročnější. I v tomto zápase se soupeř dostal do vedení hodně povedenou střelou, na tu ještě dokázal Hradec zareagovat, ale důrazně hrající a vysoko napadající Třinec nutil naše holky k chybám a zaslouženě vyhrál první třetinu. Do té druhé vstoupil Hradec o něco důrazněji než do té první a zaslouženě otočil vývoj utkání, leč vlastní chyby a nedůrazná hra před brankou umožnila Třinci totéž. Hned v úvodu třetí periody dostalo IBK k dispozici přesilovku, která však trvala jen asi dvacet vteřin a bylo opět srovnáno. Zbytek třetiny se nesl v lehce nervózním duchu, kdy si oba týmy byly vědomi toho, že jakákoliv chyba může rozhodnout utkání, mírně aktivnější byl domácí tým, každopádně po základní hrací době svítilo na ukazateli skóre 5:5 a následovat mělo pěti minutové prodloužení. To vzhledem k trestům ke konci třetí třetiny začalo v počtu 4+1 na každé straně, Třinec měl snahu pokračovat v náporu z konce utkání, proti byla ale Natka Žídková, která si vybojovala míček a střeleckou pozici a rozhodla zápas. Hradec si tak připsal bonusový bod a i nadále zůstává v nové sezóně neporažený.

Florbal Excelsior Havířov - IBK Hradec Králové 3:7, FBC Ossiko Třinec - IBK Hradec Králové 5:6pp