Příští zápas

Nová sezóna je tady

Výsledkový servis

Tak už se nám to konečně rozjelo a s novou sezónou tady máme i pokračování příběhu, kterak to holkám jde. A začneme hezky od začátku:

V sobotu 14. září vyrazila naše děvčata na výlet do Jihlavy, kde je čekal souboj s místním SK Jihlava. Celé střetnutí se neslo ve znamení drtivého nástupu livc z Hradce Králového, kdy první gól padl v první minutě a druhý hned chvilku na to. V první třetině se tak rozpoutala nečekaná kanonáda a po jejím konci svítilo na ukazateli skóre 7:0 ve prospěch IBK. Od druhé třetiny se začala Jihlava mírně zvedat a hra se opticky vyrovnávala, ale IBK bylo rozjeté a pokračovalo v nadílce. Jihlava si nakonec připsala ve třetí třetině alespoň čestný úspěch a IBK první tři body do tabulky.

SK Jihlava - IBK Hradec Králové 1:13

Po týdenní pauze se holky představily i na domácí palubovce, kde ve svém prvním domácím zápase přivítaly našeho neoblíbeného soupeře z Dobrušky. I tentokráte padl rychlý gól v první minutě. Lvice vyrukovaly na Dobrušku její vlastní hrou, kdy byly rychlé a hlavně důrazné a do konce třetiny si vypracovaly tříbrankový náskok. Ještě ve druhé třetině hrály holky koncetrovaně a Dobrušku přehrávaly. Do poslední části vstupoval Hradec s čtyřbrankovým náskokem, v úvodu třetiny sice náš soupeř korigoval, ale díky proměněné přesilové hře odskočilo IBK opět na rozdíl čtyř branek, když osm minut před koncem zametla Gocová balonek do prázdné brány, zdálo se být rozhodnuto. Dobruška to však nevzdala a zahájila stíhací jízdu, kdy se dostala na dostřel a možná jen její přestupky a vyloučení jí zabránily ve vyrovnání. Každopádně po čtyřech prohraných střetnutích vyhráváme derby a porážíme Dobrušku!

IBK Hradec Králové - FBC Dobruška 6:4

Hned druhý den jsme opět na domácí palubovce přivítali Orel Rtyně v Podkrkonoší  Po lehce ospalém úvodu uchopil Hradec otěže utkání a nadělil soupeřkám ze Rtyně celých třináct kousků, sám dostal jen jeden, to vše krásně rozděleno do všech třetin. Tentokráte udržela děvčata koncetraci po celý zápas a Rtyni k dramatizaci utkání  nepustily a zaslouženě vyhrály rozdílem třídy.

IBK Hradec Králové - Orel Rtyně v Podkrkonoší 13:1

Tolik k první lize žen, na programu bylo ale i pokračování poháru České pojišťovny žen. V něm nás vyzval tým ze Světlé nad Sázavou, kam jsme vyrazili v neděli 15. září 2019. K vidění bylo bojovné utkání, kdy si holky vypracovaly rozhodující náskok už v první třetině, přestože je Světlá houževnatý tým, holky si zápas zkušeně pohlídaly a do konce utkání přidaly dalších pár branek, bonusem je čisté konto naší golmanky.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - IBK Hradec Králové 0:6