IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

IBKáčko na Vysočině Cup

Účast IBK Hradec Králové na florbalovém turnaji Vysočina Cup v Havlíčkově Brodě.

Florbalový oddíl ze Světlé nad Sázavou uspořádal již druhý ročník Vysočina Cupu, načasování na půlku srpna z něj činí ideální turnaj pro herní přípravu v návaznosti na letní soustředění. Stává se tradicí, že na tento turnaj vyráží náš oddílový autobus a veze družstvo žen a juniorek v naději a přání urvat, co nejlepší výsledek. Zatímco v loňském roce se naše týmy dělily o místa ve spodní polovině tabulky letos, se děli věci.

Letošní "Vysočiny" se zúčastnilo celkem šest týmů, které se utkaly systémem každý s každým. Celkem tak pořadatele čekala patnácti zápasová šňúra, z toho celých devět utkání se týkalo našeho oddílu a to včetně (v přípravě) tradičního derby Ženy - Juniorky.

Začalo se krátce po příjezdu, zatímco juniorky poměrně snadno podlehly Jihlavě, Ženy A vydřely první body proti rezervám extraligy. Následovala první hodinová pauza a derby! Přestože výsledek vypadá poměrně jednoznačně, tak jednoduché to nebylo, junky mají pro áčku vždycky motivaci a v úvodu zápasu to bylo docela hodně vidět. V druhé půli už áčko zabralo a stanovilo konečný výsledek. Po druhé hodinové pauze, tým dospělých pomstil své mladší kolegyně a přejel jihlavské SK, juniorky pak čekala důrazná a dobře hrající Kutná Hora. Dlouho to vypadalo na vyrovnaný zápas, který rozhodli dvě hradecké chyby v rozehrávce, každopádně s přibývajím časem si sestava junek sedala a holky hrály čím dál lépe. Na řadě byla další dlouhá pauza a další zápas našich nadějí. Tentokráte si junky již své body vzít nenechaly a pořadatelský tým  porazily 2:1. Následoval souboj žen s Kutnou Horou, dlouho vyrovnané a v závěru nervózní utkání dost možná rozhodla sporná situace z 21. minuty, kdy si Annička vybojovala míček a na několikrát ho dostala za záda kutnohorské brankářky, dle mínění soupeře však stála v brankovišti. Po krátké diskuzi rozhodčí gól uznal. Krátce předtím přehlédl další situaci ve prospěch soupeře.. V poslední minutě pak Hradec pečetil své vítězství hned trojicí gólů s asistencí naší brankářky. Poslední zápas juniorek byl proti Rezervám extraligy, kdy to byla dlouho přetahovaná a dotahovaná, nakonec byl o jednu branku šťastnější náš soupeř (opravdu jen šťastnější, holky hrály dobře). Následoval poslední zápas dne, na který si pořádající tým schoval nejlepšího možného soupeře - IBK Hradec Králové. Se Světlou máme pozitivní bilanci, za rok a něco jsme s ní neprohráli ani jeden zápas, ale tady to poprvé vypadalo, že bychom i mohli, první gól padl již ve druhé minutě a to do naší sítě. Holky dlouho dobývaly obranný val soupeře, který dobře pozičně bránil a snažil se vysílat útočné duo Blažková - Doleželová (mmch. autorky první branky) do protiútoku, leč naší obraně jeden obdržený gól stačil a na švestkách už se nachytat nenechala. Cca minutu před koncem první půle se individuálně prosadila Natka Žídková a zápas začal směřovat ke kýženému výsledku. Krátce po začátku druhé části navýšila skóre Anička Miholová, jistotu páté výhry v řadě a tím i absolutního vítězství na turnaji zajistila Simča Neméthová minutu před koncem.

Závěrečné hodnocení turnaje bylo následující  - 6. místo Juniorky IBK (pouze na skóre), 5. místo domácí Světlá nad Sázavou, 4. místo SK Jihlava, 3. místo Rezervy Extraligy, 2. místo FBC Kutná Hora (stejně jako vloni) a první místo IBK Hradec Králové - ženy.

Naše ženy s bilancí pěti výher z pěti zápasů, kdy si užily snadné vítězství, vydřené vítězství, tvrdý návrat do zápasu trenérem při time-outu, v celkovém součtu zaslouženě vyhrály všech pět zápasů i když třeba zápas s Kutnou Horou byl i o štěstí, každopádně z historie turnaje už nás nikdo nevymaže.

Co se juniorek týče, bylo vidět, že proběhla generační výměna, kdy skončilo jádro týmu, budovat se tak začíná nová parta. Některé herní pasáže zápasů však dávají najevo, že i tentokráte zde máme perspektivní hráčky, které dokázaly na turnaji leckterého soupeře hodně potrápit a při troše štěstí mohlo být o nějaký ten bodík více.

Každopádně velká gratulace A týmu za celkové vítězství, všem hráčkám patří poděkování za reprezentaci oddílu, týmu ze Světlé nad Sázavou poděkování za skvělý turnaj a těšímě se za rok.