Slavíčkova hala Chlumec nad Cidlinou, 31.8.2019 10:00

1 : 11

(0:1,1:4,0:6)

Ženy A

Ženy A

Úvod zápasu byl nervózní z obou stran, Dynamo vstoupilo do zápasu s respektem a naše lvice působily lehce bezradným dojmem. První branku zápasu si krásnou střelou pod víko připsala Lenka Řezníčková, která  tak potrestala vyloučení Terky Kloučkové (v sezoně 2017/18 IBK HK jun). Vstřelená branka v kombinaci s nepřesvědčivou a nedůraznou hrou soupeře měla za výsledek postupné uklidnění našich hráček a postupné přebírání otěží zápasu. Ten se zlomil hned v úvodu druhé třetiny, kdy definitivní jistotu a klid do hradeckých řad přinesl gól Zuzky Volejníkové, o tři minuty déle už to bylo o tři branky a vypadalo to na jasnou jízdu. Jenže úspěšná střelkyně druhé branky dle názoru rozhodčích faulovala a dle mého si šla poměrně přísně sednou na dvě minuty. Napřed se zdravě naštvala Anička a v samostatném úniku vstřelila góla ve čtyřech (v ten okamžik se z tribun ozval stejnojmenný song). Leč ani Dynamo nabídnutou šancí nepohrdlo a po krásné kombinaci snížilo a na přesilovky to bylo 1:1. Případnou dramatizaci utkání odmítla Markéta Dohnalová, která čistým hattrickem během pěti minut a dvanácti sekund (první gól dala hned 17 vteřin po brance Dynama) navýšala vedení a začala střelecké hody třetí třetiny. A protože hattrick je něco, co má zvuk, dva následujíící góly dala Simča Némethová a v kombinaci s jednou brankou z první třetiny se i ona zapsala mezi tří gólové střelce.

Trenéři Dynama se ještě snažili uklidnit svůj tým při oddechovém čase, ale na ten zareagovala dvojice Kačka Poláková s Aničkou Miholovou a první jmenovaná dala svojí první ligovou branku za hradec, gratulujeme. Poslední slovo v zápase měla kapitánka týmů Lenka Řezníčková, která gólový účet prvního zápasu dne nejen započala, ale i krásnou střelou obloučkem, přes hráčky, uzavřela..

Hráč zápasu: #37 Markéta Dohnalová, za čistý hatrrick
Hráč zápasu: #33 Lenka Řezníčková za ty góly