SH VOŠ Ledeč nad Sázavou, 16.2.2019 17:00

Sklo Bohemia Světlá n/S

0 : 8

Ženy A

Ženy A

V rámci 22. kola 1. florbalové ligy žen zavítalo královéhradecké Áčko do Ledče nad Sázavou, kde holky čekal zápas s týmem ze Světlé. Úvod zápasu patřil hradeckým ženám. Ty od začátku zápasu tvořily hru a již ve druhé minutě se výběhu po mantinelu a střele z úhlu krásně trefila Markéta Dohnalová. IBK tvořilo hru a většinu času mělo míček na svých hokejkách, zatím Světlá se snažila hrozit z rychlých protiútoků. Po brejku udeřilo na druhé straně, osvědčené duo Buchalová - Miholová se prosadilo a v deváté minutě už to bylo o dvě branky. Světlá se snažila hrát na dlouhé výhozy a zapomenou hráčku, ale Hradec aktivním pohybem znemožňoval soupeřkám rozehrávku a většina náhozů končila na hokejkách hráček v černobílých dresech. Stejně tak byl Hradec silnější v osobních soubojích, po jednom z nich dle názoru rozhodčích, faulovala Andrea Doleželová z domácího týmu a hosté měli k dispozici první přesilovou hru zápasu. Každopádně v tomto utkání nebyly přesilovky doménou našich holek. Sice sizkoušely přihrávat, ale nedařilo se jim vypracovat střeleckou pozici a Bohemka se v pohodě ubránila. Co se nepodařilo při rozdílném počtu hráčů na hřiště, se podařilo v rovnovážném stavu, dvojící slepených gólů si IBKáčko vypracovalo čtyřbrankový rozdíl. Další gólové příležitosti končily na výborně chytající brankářce domácího týmu. Do šaten šel Hradec s dostatečným náskokem a fanoušci na tribuně začali spekulovat o možné desítce.

Podobně jako k první třetině i tentokráte se podařil úvod zápasu a po necelých dvou minutách hry padla do sítě Světlé další branka a opět u toho byla hráčka č. 37, tentokráte v pozici nahrávající hráčky. Na šest - nula upravovala na dvakrát Eliška Buchalová, kdy první její šanci měla hostující brankářka, ale míček pouze vyrazila před sebe a Eliška byla dostatečně důrazná. Slibně rozjetou třetinu zbrzdila další přesilová hra pro Hradec, během které se holky na hřišti trošku hledaly a domací hrozily z brejků. Naštěstí pro hosty, se hradecké obránkyně stíhaly vracet a neumožňovaly soupeřkám rozehrát. Ve druhé třetině odehrál Hradec tři přesilové hry, ale neprosadil se ani v jediné. Sice se holky rozestavily a byly schopné si nahrávat, ale brankovou příležitost si snad nevypracovaly ani jednu. Celkově tempo zápasu poněkud polevilo, oba týmy už asi věděly, kdo vyhraje a podle toho to na hřišti také vypadalo.

I úvod třetí třetiny patřil hostujícímu celku, tentokráte se ale hosté neprosadily. Křižnou přihrávku promáchly hned dvě naše hráčky a tentokráte Světlá úvodní dvouminutovku ustála. Další branku tak Hradec přidal až v paté minutě závěrečné.části. Následovalo další vyloučení, tentokráte dvojité a na hradecké straně. Pro špatné střídaní byla Iva Kohoutová, která se po jednom ze soubojů ocitla mimo hřiště a vzala to rovnou na střídačku, což dle pravidel nesmí. O chvíli později byla za nesportovoní chování vyloučena i trenérka domácího celku Jíťa Romančáková. Světlá tak měla k dispozici skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale naložila s ní úplně stejně jako naše holky. V 55. minutě pak přidala hřebíček do rakve třetím gólem v zápase Eliška Buchalová a stanovila definitivní podobu utkání na 8:0 pro Hradec.

Pokud bychom měli zhodnotit utkání Hradec byl sice lepší, ale místy hrál až moc profesorsky a od druhé třetiny nám trošku chybělo i nasazení. Každopádně s jistotou zvládnuté utkání, kde jsme Dobrou k moc šancím nepustily a to něco, co si vypracovala pochytala Janča Uhlířová v domácí brance. Každopádně tři body jsou doma a to se počítá.