IBK Hradec Králové

Vítejte na stránkách florbalového klubu
IBK Hradec Králové
www.ibkhk.cz

Příští zápas

Florbal Exelsior.. vs Ženy A

Datum a čas konání: 29.2.2020 20:00
Místo: MSH Havířov

Prosincové výsledky

Prosincové výsledky

Výsledkový servis.

V posledním výsledkovém servisu tohoto roku si shrneme prosincové výsledky našeho týmu.

7. - 8. prosince 2019

Hned první první prosincový víkend nás čekala pořádná porce zápasů, začněme těmi nejmenšími. Domácí turnaj odehrály oba týmy mladších žákyň. K vidění byl bojovný florbal, zakončený vzájemným zápasem, který i tentokráte vyhrálo družstvo Bílých lvic.

Dorostenky si vyrazily na výlet do nedalekých Pardubic, kde je čekal tradiční dvojlístek utkání. Hned ráno v prvním zápase je čekalo derby s pardubickým týmem, zde byly naše holky úspěšné a připsaly si tříbodové vítězství, byť závěr zápasu byl v podobě přetahované o každou branku. Holky z Hagy se nevzdávaly, ale na IBK byly nakonec krátké

I druhý zápas dorostenek si zaslouží označení derby, tentokráte s týmem z Jaroměře. V tomto případě to byla naše děvčata, která se dostala do skluzu a musela dotahovat, což se jim moc nedařilo. Na jednu vstřelenou branku se holt vyhrávat nedá a dorostenky úspěšné pouze z poloviny.

IBK Hradec Králové - HAGA Girls Pardubice 7:4, TJ Sokol Jaroměř - IBK Hradec Králové 3:1

Podobným směrem jako dorostenky vyrazily holky z Béčka, jen dojely až do Slatiňan. Oba zápasy se hrály tzv. pro diváky, úvod prvního zápasu patřil IBK, aby Skuteč otočila, aby naše holky po pětici branek v řadě otočily zápas a připsaly si první vítězství na turnaji. Po hodinové pauze si střihly po vzoru svých mladších kolegyň derby s Pardubickou HAGOu. K vidění byl krásný zápas, který cuchal nervy trenérům i fanouškům. První dvě třetiny muselo dotahovat IBKáčko, třetí třetinu pro změnu musela zabrat HAGA. Dlouho to vypadalo na remízu, ale nakonec z toho byly tři body pro nás. Na branku tři minuty před koncem zápasu už Pardubice odpověď nenalezli a hradecké Béčko si připsaly další tři body a poprvé v sezóně i stoprocentní úspěšnost.

IBK Hradec Králové B - FbC Florbalky Skuteč 6:3, HAGA Ladies Pardubice - IBK Hradec Králové B 4:5

Na nejdelší výlet si tradičně vyrazilo Áčko. To čekal souboj se Vsetínem a v neděli přejezd do Křenovic a zápas s Aligátorkama ze Šitbořic.

Úvod sobotního zápasu připomínal některá minulá utkání hostujícího týmu, už v první minutě šel Hradec do vedení. Podobně jako u zápasu béčka, i tentokráte se hrála lehká přetahovaná, dvakrát šel Hradec do vedení, na což dokázali výborně hrající domácí vždy zareagovat, aby zhruba v polovině zápasu převážily skóre na svou stranu. Na přelomu druhé a třetí třetiny si vypracoval Vsetín dvoubrankový náskok, což se ukázalo jako rozhodující a naše holky si tak připsaly první čistou prohru v sezóně. Domácí šli do zápasu s velkým nadšením a po sérii kombinací si dokázali otevírat okénka v naší obraně a proměňovat své šance, když k tomu připočteme, že IBK bylo v lehce oslabené a nesehrané sestavě, tak to, bohužel pro nás, byla prohra zasloužená.

Druhý den následoval přejezd na Brněnsko, kde jsme do party dobraly další dvě hráčky a šli jsme si pro další tři body. Z pohledu nezaujatého fanouška byl k vidění nádherný florbal, tzv. nahoru dolu, hodně se běhalo, střílelo. Nejspíše všichni v hale žasli nad tím, co se dá taky neproměnit, vždyť jenom za naší brankářkou zazvonila asi třikrát tyčka a jedno břevno. Vzhledem k bláznivosti zápasu zřejmě nikoho nepřekvapí nerozhodný výsledek po základní hrací části. Prodloužení nerozhodlo a na řadu přišla nájezdová loterie.. Díky dvojici širokých kliček Jíťy Romančákové si Hradec nakonec připsal bonusový bod. Zisk pouhých dvou bodů z víkendu odsunul IBK na druhé místo tabulky první ligy žen, byť jen o skóre. Vypadá to, že se máme v poslední třetině soutěže ještě na co těšit.

Florbal Vsetín - IBK Hradec Králové 6:4
Pramos Šitbořice FBC Aliigators - IBK Hradec Králové 2:3, po nájezdech

14. - 15. prosince 2019

Další hrací víkend otevřel turnaj přípravek. Naši nejmenší hráči předvedli, že dokáží vstřelit i 8 gólů v jednom utkání a víckrát udržet čisté konto a i nadále se směle měřit se všemi ostatními týmy. Oproti minulým turnajům již byla k vidění i řada povedených přesných přihrávek a skvělých náběhů. Soupeři byly tentokrát týmy Jaroměře, Nového města nad Metují, Orel Rtyně (zelení) a Orel Rtyně (černí), náchodští Rytíři, FBC Hradec Králové (černí) a FBC Hradec Králové (žlutí). Každý ze soupeřů nás prověřil po jiné stránce a celkově si před vánocemi všichni užili spoustu zábavy.

Zatímco přípravky hrály na hale v Kuklenách, tak Juniorky si pro své body musely jet až do Rokytnice, vzhledem k polozimnímu počasí a časnému rannímu odjezdu už zaváněla dobrodružstvím samotná cesta, ta nakonec proběhla bez problémů, byť na horách už sníh byl. Hned v prvním zápase jsme vyzvali domácí tým a vzhledem k blízkosti obou týmu v tabulce, to bylo utkání tzv. o šest bodů. Průběh utkání byl herně i výsledkově vyrovnaný, ale nakonec se smála naše sěvčata a zaslouženě si připsala tři body.

Druhý zápas s týmem ze Svitav se nesl ve znamení boje až do konce, první třetinu sice vyhrálo IBK a to bylo na dlouho vše. Ve druhé třetině došlo k několika vyloučením, ale ani jeden z týmů si své statistiky v přesilových hrách nevylepšil. Uklidnění do hradeckých hrad tak přinesla až vstřelená branka pět minut před koncem. Juniorky tak poskočily na druhé místo tabulky s dostatečným náskokem na druhou Dobrušku a čekají je relativně klidné svátky.

FBC Dobruška - IBK Hradec Králové 4:5, IBK Hradec Králové - FBK TJ Svitavy 3:1

Poslední předvánoční víked vyrazily do Hostinného bojovat dorostenky. V poslepované sestavě spolu se staršími žákyněmi bojovaly holky o body marně. Zcela jsme pohořeli ve střelbě, kdy holky daly ve dvou zápasech pouze jedninou branku z trestného střílení a bohužel pro nás, bez vstřelených branek se vyhrávat nedá, dorky tak bez bodů.

FBK Kobra Tatran Hostinné - IBK Hradec Králové 2:0, IBK Hradec Králové - FbC Skuteč 1:4

Poslední florbalový zápas roku letošního kalendářního roku se odehrál v Jihlavě a účastníky dějství bylo domácí SK a královéhradecké IBK. Hradec byl od začátku zápasu mírně lepší ale s nenuceností a lehkostí hrající domácí nás hodně zlobili. Nakonec vyhráli zkušenosti a IBKáčko domácí přetlačilo a připsalo si do tabulky další tři body.

Výjezdu se zúčastnil i téměř kompletní fanklub, který hnal holky celý zápas dopředu, chvílema nebylo v hale slyšet vlastního slova, ale hlavně byl slyšet buben. :-)

SK Jihlava - IBK Hradec Králové 5:9

Další florbalová utkání jsou v plánu až po novém roce, kdy těmi nejmladšími. V sobotu 11. ledna se ve svých zápasech představí v Dobrušce Elévky a Starší žákyně, o den později jednou přípravky na výlet do Předměřic nad Laqbem a na domácím turnaji v Kuklenách budou o další body a nápravu reputace bojovat naše dorostenky. Na všechny zápasy jste srdečně zváni.

Diskuze

Poslední zápas

Ženy A
SK Jihlava
9:2
Podrobnosti

Události

21.03.2020 20:00
8. reprezentační florbalový ples - Nové Adalbertinum, Hradec Králové

Tabulka

1. FBC Ossiko Třinec 20 152:62 52
2. Ženy A 20 146:73 50
3. Florbal Exelsior.. 20 86:81 33
4. FBC Dobruška 20 80:90 28
5. Florbal Vsetín 20 77:89 27
6. PRAMOS Šitbořice FbC.. 20 72:71 26
7. SK Jihlava 20 64:123 15
8. Orel Rtyně v.. 20 51:139 9

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

27.02.2020 Lucie Melicharová (15)
28.02.2020 Tereza Burdychová (7)
28.02.2020 Benjamín Heger (7)
04.03.2020 Adéla Broukalová (16)
13.03.2020 Karolína Hlavatá (15)
21.03.2020 Zdeněk Kolín (8)
26.03.2020 Terezie Volfová (12)
29.03.2020 Viktorie Vejvodová (12)
03.04.2020 Hana Hořejší (17)
04.04.2020 Tereza Hochmannová (17)

Najdete nás na Facebooku

Město Hradec Králové Královéhradecký kraj Český florbal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Uniregen spol. s r.o. Wagmann s.r.o. NemKoCZ s.r.o. HPI-CZ
Nadační fond Veolia
Autobusová doprava Tomáš Zavadil Decathlon DAKO  CZ, a.s. SOFAT, s.r.o.

Počet návštěv: 25284
Posledních 30 dnů: 791 | Posledních 7 dnů: 230 | Poslední den: 30

© 2020 IBK Hradec Králové | Všechna práva vyhrazena | soukupovap@post.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne