Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Předvánoční boje juniorek na Moravě

Poslední předvánoční víkend ligy juniorek měl na programu další odvety. V sobotu nás čekal tým FBC Ostrava a v neděli Vítkovice.

V prvním zápase byl naším hostitelem tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. První vzájemné střetnutí jsme prohráli těsně 3:4. Kdo však čekal podobně vyrovnané utkání, nestačil se divit. Ostravanky se rozhodly neponechat nic náhodě a nasadily na nás to nejsilnější, co mají – první dvě pětky byly tvořeny hráčkami s extraligovými zkušenostmi a úvod zápasu měly plně ve svých rukou. První třetina se nesla ve znamení drtivého tlaku domácích, kdy „efbécéčko“ nedovolilo našim holkám pomalu ani dýchat. V průběhu druhé třetiny se hra přeci jen vyrovnala. Ostravské hráčky sice stále měly mírnou převahu, hradecké lvice ale hrozily z brejků a k lepšímu skóre chybělo možná jen o něco málo více zkušeností. I přes poměrně jasný vývoj utkání, to holky nezabalily a hrály až dokonce zápasu, kdy v poslední minutě utkání pak jeden z brejků proměnily. Ostrava ještě zkusila v šesti hráčkách v poli zaokrouhlit skóre, ale i přes hurikán okolo naší branky se holkám podařilo výsledek udržet.

Druhý zápas se hrál na půdě 1. SC TEMPISH Vítkovice a naše holky do něho vstupovaly ve výrazném oslabení. Jestliže se v sobotu hrálo v jedenácti a dohrávalo v deseti lidech, tak v neděli bylo proti Vítkovicím k dispozici pouze devět hráček do pole, což určilo obraz hry. Snahou týmu bylo poctivě bránit prostor před vlastní brankou a pokoušet se o protiútoky. První třetinu se dařilo dodržovat taktické pokyny a útočnou snahu Vítkovic poněkud krotit. Od druhé třetiny pak byla znát narůstající únava a rychlý úbytek sil, přesto se dařilo i nadále hrozit z protiútoků a po jednom z nich i vstřelit branku. Třetí třetinu už Vítkovice jasně ovládly a přestože to lvice nevzdaly a snažily se bojovat až do konce, bylo výsledné skóre stejné jako včera.

Oba zápasy prohrálo IBK shodně 1:19. Navzdory dosti výrazným prohrám, pokud se holky dostaly do hry, hrál se vyrovnaný florbal, který rozhodly hlavně zkušenosti a dostatek sil. Holkám patří velké poděkování za bojovnost, oba zápasy makaly celých šedesát minut a prohrály se vztyčenou hlavou.