Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Juniorky jako na houpačce

Juniorky - Výsledkový servis

Dva turnaje v těsném sledu za sebou mají naše juniorky a berou jen šest bodů z dvanácti možných.

V prvním zápase série jsme se v mýtské sportovní hale utkali s domácím týmem. Především v první třetině nás pořadatelský tým držl hodně zkrátka a to jen díky dodržování taktických pokynů, kdy holky z Mýta perfektně držely obranou pozici a ještě lépe se pohybovaly, což nám nedávalo žádný prostor pro zakončení a případné střely z dálky domácí brankářka bez problémů pochytala. Náhodné plácnutí v nouzi nejvyšší a míček se snesl velkým obloučkem až do hradecké branky a první třetina skončila výhrou FTC. Do druhé třetiny jsme přidali v aktivitě na hřišti a dostávali jsme se i do střeleckých příležitostí, ale byť jsme měli střel na tři zápasy, tak branku jsme vstřelili jedinou - při samostatném úniku (už druhém v zápase) v oslabení se trefila Gocová, na podruhé už jí to tedy vyšlo. Jestliže první gól v naší síti padl po našem nedůrazu v osobním souboji u mantinelu, tak za ten druhý by se měla červenat celá pětka, volná ulice středem hřiště, dlouhý výhoz brankářky a zapomenutá hráčka na hraně našeho velkého brankoviště, holčina sice jen zavřela oči a plácla do míčku, ale kdyby chtěla, stihla se ještě Adélky Špačkový zeptat, kam to chce, tolik času měla. Do třetí třetiny se místy hrálo už jen na jedné půlce, kdy se Hradec snažil vyrovnat, případně otočit zápas a přestože už holky z Vysokého Mýta neměly tolik sil, pořád se jim dařilo znesnadňovat nám kombinaci a nepouštět nás do střeleckých příležitostí, když k tomu přičteme dalšího náhoďáka od mantinelu, po lehce nemastném výkonu, třetí prohra sezóny.

Lehce vlažným výkonem vstoupilo IBK i do druhého zápasu, tentokráte s posledním týmem tabulky. Stav po první třetině byl 3:2 pro Hradec a Rtyně nám zle zatápěla.V první pauze tak přišel pořádný kartáč (ten měl přijít už v prvním zápase) a najednou to šlo. Holky z Hradce byly všude o krok dřív, držely míček, přihrávaly si a tvořily hru. to se projevilo také v narůstu skóre, kdy padaly branky jak po kombinacích tak sólo akcích. Druhá třetina tak skončila jednoznačným vítězstvím, do poslední části vstoupilo IBKáčko oěpt aktivně, ale Rtyně zmobilizovala zbytek sil a zkusila zdramatizovat vývoj utkání, náskok Hradce už byl na stíhací jízdu příliš velký a druhý zápas zaslouženě vyhrál Hradec.

Hned následující neděli nás čekal zápas s týmem ze Svitav, v lehce oslabené sestavě a bez brankářky se Hradec chvíli hledal, takže Svitavy si rozhodující náskok vytvořily už v první třetině. Do té druhé IBKáčko lehce zlepšilo pohyb, Lucka Spěváčková si v brance začala zvykat, leč tradičně přesnost střelby není naší silnou stránkou a důraz v obraně taky ne. Svitavy odskočily do tříbrankového náskoku a ve třetí třetině se začaly dít věci. Napřed si náš soupeř vypracoval pohodlné čtyřbrankové vedení, hned dvě naše hráčky se natlačily do branky hostí a dokázaly dopravit míček za brankovou čáru. Leč na místo obratu přišla nešťastná teč míčku ve vlastním brankovišti a bylo to opět o čtyři branky. Každopádně holky nic nezabalily a zatlačily Svitavy a ještě jednou se dostaly na dostřel a i několikrát ohrozily svitavskou branku, zazvonila i tyčka. Poslední slovo měly nakonec Svitavy  a panáct vteřin před koncem stanovily definitvní podobu výsledku.

Poslední zápas se nesl ve znamení odvety s Vysokým Mýtem, no odvety, dlouho to na odvetu moc nevypadalo. V první třetině se náš tým opět hledal a FTC si vypracovalo dvoubrankový náskok, když k tomu přičteme dvě hradecké přesilovky,bez gólové tečky, vypadalo to s lvicema z Hradce bledě. K obratu ve druhé třetině zavelela Míša Hladíková, která střelou téměř z půly hřiště překvapila mýtskou brankářku a dostala IBK na dostřel. Náš soupeř si sice ještě vzal dvoubrankvý náskok zpět, ale během sedmi minut na přelomu druhé a třetí třetiny schytal pětibrankový příděl a rázem Hradec Králové vedl o tři branky. Ke konci třetiny už byl na lvicích znát úbytek sil, díky čemuž se dostal náš soupeř až na jednobrankový rozdíl, ale to bylo z jeho strany vše. Po velkém boji jsou tři body doma.

IBK Hradec Králové - FTC Vysoké Mýto 1:3
Orel Rtyně v Podkrkonoší  - IBK Hradec Králové 4:9
FbK TJ Svitavy - IBK Hradec Králové 6:2
IBK Hradec Králové - FTC Vysoké Mýto 6:5

V tabulce jsme aktuálně na druhém místě s dvou bodovým náskokem na tým FBC Dobré-Dobruška a pěti bodovým na tým ze Svitav, obě družstva ještě čeká volné kolo, takže bychom svůj náskok měli navýšit a druhé místo v soutěži už bychom ztratit neměli. Na první FBK Jičín ztrácíme propastných osmnáct bodů, díky dvoum prohrám jsme nejspíše definitivně přišli o možnost pozici vedoucího týmu ohrozit..